Lördag 12 oktober

STYRKELYFT – TYNGRE BENCH INVITATIONAL 2019

Damer -65 kg
1. Sophia Waldemarsson, HAKG, 107,5 kg – Wilks: 137,890
2. Tova Aura, ASK, 97,5 kg – Wilks: 111,160 
3. Johanna Wessman, SSK, 100 kg – Wilks: 111,060 
4. Emelie Elvegård, ÖAK, 82,5 kg – Wilks: 110,954 
5. Linnea Holmgren, HAKG, 100 kg – Wilks: 108,050
6. Amanda Bergström, HAK, 95 kg – Wilks: 102,401 
7. Matilda Ellesjö, UTK, 92,5 kg – Wilks: 100,807 
8. Carina Hedberg, MLK, 90 kg – Wilks: 100,467 
9. Ellen Evbjer, UTK, 90 kg – Wilks: 95,625
10. Julia Johansson, UTK, 87,5 kg – Wilks: 93,415 
11. Sabine Johansson, VVAK, 85 kg – Wilks: 91,622 
12. Victoria Jensen, KAK, 80 kg – Wilks: 86,648 

Damer +65 kg
1. Annika Zelander, HTSK, 125 kg – Wilks: 118,925
2. Micaela Ödling, UTK, 115 kg – Wilks: 112,459
3. Vilma Olsson, HAK, 110 kg – Wilks: 106,579 
4. Louice Persson, STK, 100 kg – Wilks: 102,720
5. Jessika Lowe, HAKG, 105 kg -Wilks: 97,839
6. Anna Lundberg, ÖKK, 95 kg – Wilks: 96,853 
7. Agnes Rudin, LTK, 100 kg – Wilks: 96,810 
8. Ellen Svensson, LAK, 102,5 kg – Wilks: 96,186
9. Elin Sandgren, UTK, 97,5 kg – Wilks: 91,494
10. Marie Emmertz, SSK, 97,5 kg – Wilks: 90,441
11. Sandra Jakobsson, GKK, 100 kg – Wilks: 89,390
12. Emma Lagerqvist, KUAK, 92,5 kg – Wilks 86,525 

Herrar -95 kg
1. Simon Brunzel, NAK, 175 kg – Wilks: 128,922
2. Saied Abdollahpour, PP, 177,5 kg – Wilks: 119,884
3. Kevin Ericsson, BOAK, 177,5 kg – Wilks: 118,570 
4. Thomas Edvinsson, VAIS, 187,5 kg – Wilks: 117,900  
5. Carl-Erik Dang, ÖKK, 172,5 kg – Wilks: 117,041 
6. Karl-Erik Malmberg, GKK, 172,5 kg – Wilks: 115,316
7. Max Hansson-Wernicke, HAKG, 167,5 kg – Wilks: 114,436 
8. Erik Erlandsson, MLK, 180 kg – Wilks: 113,598 
9. Jack Söderberg, STK, 170 kg – Wilks: 112,829 
10. Henke Magnusson, HAK, 175 kg – Wilks: 112,228 
11. Rasmus Sarwien, HAK, 170 kg – Wilks: 111,775 
12. Axel Samuelsson, TKT, 162,5 kg – Wilks: 110,500 
13. Johannes Jonsson, ASK, 160 kg – Wilks: 107,264

Herrar + 95 kg
1. Joel Sundelin, SAK, 250 kg – Wilks: 140,475 
2. Tommy Påhls, BOAK, 235 kg – Wilks: 134,843 
3. Anders Henriksson, STK, 220 kg – Wilks: 130,372 
4. Andreas Jansson, HÖAK, 212,5 kg – Wilks: 128,966  
5. Steven Örenestedt, HAK, 212,5 kg – Wilks: 124,079 
6. Emil Gustafsson, ASK, 215 kg – Wilks: 122,808 
7. Jani Pira, JAK, 192,5 kg – Wilks: 117,868 
8. Andreas Eklöf, ÖKK, 192,5 kg – Wilks: 117,772  
9. Sebastian Thernström, KAK, 195 kg – Wilks: 116,961 
10. Simon Evald, UTK, 190 kg – Wilks: 113,392 
11. Oskar Lindmark, ÖKK, 182,5 kg – Wilks: 110,303
12. Michal Marcinewski, UTK, 190 kg – Wilks: 108,262 
13. Nicklas Karlsson, SAK, 187,5 kg – Wilks: 107,194

Fullständiga resultat från Tyngre Bench Invitational 2019 hittar du här.

ARMBRYTNING – TYNGRE NORDIC OPEN 2019

Senior Men Left 63 kg
1. AXELSSON, TOBIAS, SKANNINGE, 10
2. PETTERSSON, ANTON, BRYNAS ARMWRESTLING, 7
3. HELLMAN, OTTO, EKERO, 5
4. GRANSTROM, JESPER, STORUMAN ARMSPORT, 4

Senior Men Left 70 kg
1. MUTIKAINEN, VILLE, SUOMI, 10
2. WIKLUND, KRISTIAN, STORUMAN ARMSPORT, 7
3. WESTMAN, ANDREAS, HEDEMORA ARMSPORT, 5
4. MARTENSSON, ALBIN, HEDEMORA ARMSPORT, 4

Senior Men Left 78 kg
1. ANDERSSON, JOHANNES, STORUMAN ARMSPORT, 10
2. MENDEZ FROM, CHRISTIAN, STORUMAN ARMSPORT, 7
3. ANDERSSON, TORBJORN, SKANE ARMSPORT, 5
4. CARLSSON, WICTOR, GEFLE ARMSPORT, 4
5. LINDSTROM, MIKAEL, BRYNAS ARMWRESTLING, 3
6. JANSSON, RIKARD, SIF ARMSPORT, 2
7. FORSLUND, VINCENT, FYSHUSET SK, 1
8. WIGREN, DAVID, SIF ARMSPORT, 0
9. ANDERSSON, KENT, STIL, 0

Senior Men Left 86 kg
1. BERG, PATRIK, STORSJOBRYTARNA, 10
2. BJERKADAL, ERIK, NORWAY, 7
3. RODIN, ROBERT, BRYNAS ARMWRESTLING, 5
4. GRUBBSTROM, THULE, STORUMAN ARMSPORT, 4
5. BERG, NIKLAS, HAMMARBY, 3
6. HEINONEN, VILLE, SUOMI, 2
7. SALEH, JAMES, VATTERNBRYTARNA MOTALA, 1
8. LUNDQVIST, ANDREAS, EKERO IK, 0
9. LEHTONEN, JARNO, SUOMI, 0
10. THURIN, BENJAMIN, HEDEMORA ARMSPORT, 0
11. TORSTENSSON, OSCAR, SKANE ARMSPORT, 0
12. TALLSTROM, JOCKE, ORNSKOLDSVIK AK, 0
13. EDGARS, EDGARS, LATVIA, 0
14. JOHANSSON, KRISTIAN, HAMMARBY, 0
15. LUNDMARK, SIMON, ARVIDSJAUR ARMSPORT, 0

Senior Men Left 95 kg
1. ANTHOULIS, VAIOS, BRYNAS ARMWRESTLING, 10
2. LARSSON, CHRISTOFFER, GALLIVARE, 7
3. REHNBERG, JONATHAN, DALABRYTARNA, 5
4. SUNDLOF, PETER, HEDEMORA ARMSPORT, 4
5. AMRÉN, ANDREAS, HEDEMORA ARMSPORT, 3
6. POGGATS, JOHAN, GRUVBRYTARNA, 2
7. RICKAN, CHRISTOPHER, ORNSKOLDSVIK AK, 1
8. BRÄNNSTRÖM, PETER, VATTERNBRYTARNA MOTALA, 0
9. MIRZA, CARDO, HEDEMORA ARMSPORT, 0

Senior Men Left 105 kg
1. LINDBLOM, CARL, SKANE ARMSPORT, 10
2. LUNDGREN, MAGNUS, BRYNAS ARMWRESTLING, 7
3. MÖRICKE, MARKUS, IRON ARMS, 5
4. INGESSON, ISAC, HEDEMORA ARMSPORT, 4
5. LARSSON, LEIF, HEDEMORA ARMSPORT, 3
6. JASINSKAS, DARIUS, HAMMARBY, 2
7. GRONHOLM, MIKAEL, SIF ARMSPORT, 1
8. FÄLTSJÖ, THOMAS, DALABRYTARNA, 0

Senior Men Left +105 kg
1. SPORRONG, TOBIAS, FYSHUSET SK, 10
2. FAHLGREN, ERIK, ORNSKOLDSVIK AK, 7
3. GÄRDSBERG, ALEXANDER, HAMMARBY, 5
4. JOHANSSON, RALF, DALABRYTARNA, 4
5. AIMASMAKI, JANNE, SUOMI, 3
6. PALMER, SIMON, HAMMARBY, 2

Senior Men Right 63 kg
1. AXELSSON, TOBIAS, SKANNINGE, 10
2. PETTERSSON, ANTON, BRYNAS ARMWRESTLING, 7
3. GRANSTROM, JESPER, STORUMAN ARMSPORT, 5
4. HELLMAN, OTTO, EKERO, 4

Senior Men Right 70 kg
1. ANDERSSON, MARCO, EKERO, 10
2. WIKLUND, KRISTIAN, STORUMAN ARMSPORT, 7
3. MUTIKAINEN, VILLE, SUOMI, 5
4. WESTMAN, ANDREAS, HEDEMORA ARMSPORT, 4
5. MARTENSSON, ALBIN, HEDEMORA ARMSPORT, 3

Senior Men Right 78 kg
1. ANDERSSON, JOHANNES, STORUMAN ARMSPORT, 10
2. ANDERSSON, KENT, STIL, 7
3. AUGUSTSSON, DANIEL, SKANNINGE AK, 5
4. CARLSSON, WICTOR, GEFLE ARMSPORT, 4
5. ANDERSSON, TORBJORN, SKANE ARMSPORT, 3
6. WIGREN, DAVID, SIF ARMSPORT, 2
7. MENDEZ FROM, CHRISTIAN, STORUMAN ARMSPORT, 1
8. JANSSON, RIKARD, SIF ARMSPORT, 0
9. FORSLUND, VINCENT, FYSHUSET SK, 0
10. LINDSTROM, MIKAEL, BRYNAS ARMWRESTLING, 0

Senior Men Right 86 kg
1. BERG, PATRIK, STORSJOBRYTARNA, 10
2. BJERKADAL, ERIK, NORWAY, 7
3. TALLSTROM, JOCKE, ORNSKOLDSVIK AK, 5
4. RODIN, ROBERT, BRYNAS ARMWRESTLING, 4
5. GRUBBSTROM, THULE, STORUMAN ARMSPORT, 3
6. WESTBERG, MAGNUS, HAMMARBY, 2
7. TORSTENSSON, OSCAR, SKANE ARMSPORT, 1
8. SALEH, JAMES, VATTERNBRYTARNA MOTALA, 0
9. THURIN, BENJAMIN, HEDEMORA ARMSPORT, 0
10. LUNDQVIST, ANDREAS, EKERO IK, 0
11. BERG, NIKLAS, HAMMARBY, 0
12. EDGARS, EDGARS, LATVIA, 0
13. HEINONEN, VILLE, SUOMI, 0
14. LUNDMARK, SIMON, ARVIDSJAUR ARMSPORT, 0
15. JOHANSSON, KRISTIAN, HAMMARBY, 0

Senior Men Right 95 kg
1. ANTHOULIS, VAIOS, BRYNAS ARMWRESTLING, 10
2. OHMAR, NAWED, BRYNAS ARMWRESTLING, 7
3. REHNBERG, JONATHAN, DALABRYTARNA, 5
4. AMRÉN, ANDREAS, HEDEMORA ARMSPORT, 4
5. LARSSON, CHRISTOFFER, GALLIVARE, 3
6. POGGATS, JOHAN, GRUVBRYTARNA, 2
7. RICKAN, CHRISTOPHER, ORNSKOLDSVIK AK, 1
8. SUNDLOF, PETER, HEDEMORA ARMSPORT, 0
9. MIRZA, CARDO, HEDEMORA ARMSPORT, 0
10. BRÄNNSTRÖM, PETER, VATTERNBRYTARNA MOTALA, 0

Senior Men Right 105 kg
1. LINDBLOM, CARL, SKANE ARMSPORT, 10
2. SVENSSON, ANDERS, EKERO IK, 7
3. MÖRICKE, MARKUS, IRON ARMS, 5
4. LUNDGREN, MAGNUS, BRYNAS ARMWRESTLING, 4
5. INGESSON, ISAC, HEDEMORA ARMSPORT, 3
6. GRONHOLM, MIKAEL, SIF ARMSPORT, 2
7. FÄLTSJÖ, THOMAS, DALABRYTARNA, 1
8. LARSSON, LEIF, HEDEMORA ARMSPORT, 0
9. JASINSKAS, DARIUS, HAMMARBY, 0

Senior Men Right +105 kg
1. SPORRONG, TOBIAS, FYSHUSET SK, 10
2. SOHLIN, MARTIN, ORNSKOLDSVIK AK, 7
3. JOHANSSON, RALF, DALABRYTARNA, 5
4. LINDHOLM, JOHAN, HAMMARBY, 4
5. AIMASMAKI, JANNE, SUOMI, 3
6. GÄRDSBERG, ALEXANDER, HAMMARBY, 2
7. PALMER, SIMON, HAMMARBY, 1

Senior Women Left 57 kg
1. KRISTENSSON, AMANDA, FSH, 10
2. BROVALL, SANDRA, FSH, 7
3. KALBACK, ELIN, FSH, 5

Senior Women Left 65 kg
1. JANEHEIM, ELIN, STOP ARMSPORT, 10
2. LINDROTH, EMELIE, HEDEMORA ARMSPORT, 7
3. BRANN, EMMA, VATTERNBRYTARNA MOTALA, 5

Senior Women Left 75 kg
1. REISEK, FIA, AKTIV ARMSPORT, 10
2. EKLUND, FELICIA, FSH, 7
3. RUUHINEN, SAANA, SUOMI, 5
4. SILVERLOO, MIMMIE, BRYNAS ARMWRESTLING, 4
5. ZYWCZACK, EMMELINA, GEFLE ARMSPORT, 3

Senior Women Left +75 kg
1. JOHANSSON, ANNA, SVERIGE, 10
2. JONSSON, KRISTINA, SKANNINGE AK, 7
3. SODERLUND, ANNE, SUOMI, 5
4. DAVIDSSON, SOFI, SKANNINGE AK, 4
5. STROMBERG, SUNNEA, HEDEMORA ARMSPORT, 3
6. RAUTIAINEN SALONEN, SANNI SUOMI, 2

Senior Women Right 57 kg
1. BROVALL, SANDRA, FSH, 10
2. KRISTENSSON, AMANDA, FSH, 7
3. KALBACK, ELIN, FSH, 5

Senior Women Right 65 kg
1. JANEHEIM, ELIN, STOP ARMSPORT, 10
2. LINDROTH, EMELIE, HEDEMORA ARMSPORT, 7
3. BRANN, EMMA, VATTERNBRYTARNA MOTALA, 5
4. MOOS, ZARA, STORUMAN ARMSPORT, 4

Senior Women Right 75 kg
1. EKLUND, FELICIA, FSH, 10
2. REISEK, FIA, AKTIV ARMSPORT, 7
3. SILVERLOO, MIMMIE, BRYNAS ARMWRESTLING, 5
4. ZYWCZACK, EMMELINA, GEFLE ARMSPORT, 4
5. RUUHINEN, SAANA, SUOMI, 3

Senior Women Right +75 kg
1. WAHLSTROM, LOVISA, VATTERNBRYTARNA MOTALA. 10
2. DAVIDSSON, SOFI, SKANNINGE AK, 7
3. JONSSON, KRISTINA, SKANNINGE AK, 5
4. JOHANSSON, ANNA, SVERIGE, 4
5. SODERLUND, ANNE, SUOMI, 3
6. RAUTIAINEN SALONEN, SANNI, SUOMI, 2
7. STROMBERG, SUNNEA, HEDEMORA ARMSPORT, 1

Komplett resultatlista från Tyngre Nordic Open 2019 hittar du här.

STRONGWOMAN – SVERIGES STARKASTE KVINNA 2019

  1. Martina Andersson, 58 p
  2. Bobby Sundberg, 53 p
  3. Veronica Liljeroth, 41 p
  4. Sarah Nilsson, 30,5 p
  5. Malin Pettersson, 29,5 p
  6. Maria Tingbacke, 29 p
  7. Sofia Sjunfors, 28 p
  8. Emelie Johnsson, 24 p
  9. Ida Johansson, 21 p
  10. Jenny Rydgren Jansson, 7 p

Komplett resultatlista från Sveriges Starkaste Kvinna 2019 hittar du inom kort här.

STRONGMAN – SVERIGES STARKASTE MAN -90 KG

  1. Jack Ottendahl, 52 p
  2. Victor Johansson, 47 p
  3. Tim Alvesparre, 42 p
  4. Björn Eriksson, 39,5 p
  5. Johan Karlsson, 36 p
  6. Johan Lindahl, 31 p
  7. Marcus Sörlin, 28 p
  8. Niklas Lindroth, 27,5 p
  9. Felix Långberg, 14,5 p
  10. Nils Sandin, 11, 5 p

Komplett resultatlista från Sveriges Starkaste Man -90 hittar du inom kort här.

CROSSFIT – TYNGRE TANGO 2019

  1. Karin Freyová & Adrian Mundwiler – 242 p
  2. Hanna Karlsson & Simon Mäntylä – 232 p
  3. La Camilla & Marcus Erixon – 227 p
  4. Emelie Lundberg & David Borgstrand – 222 p
  5. Mia Hesketh & Phil Hesketh – 219 p
  6. Amanda Frändén & Alexander Elebro – 218 p
  7. Gabriela Migala & Kristof Horvath – 211 p

Fullständiga resultat från Tyngre Tango 2019 hittar du här.

Söndag 13 oktober

STYRKELYFT – TYNGRE PL INVITATIONAL 2019

Damer
1. Ida Rönn, FysHuset, 507,5 kg – Wilks: 484,510
2. Wilma Olsson, HAK, 492,5 kg – Wilks: 476,789
3. Sophia Granstad, TAK, 430 kg – Wilks: 460,702
4. Ellen Staveborg, GKK, 415 kg – Wilks: 450,607
5. Elsa Söman Paulsen, IKSU, 412,5 kg – Wilks: 446,779
6. Emelie Leach, VAK, 575 kg – Wilks: 442,922
7. Jessika Lowe, HAKG, 475 kg – Wilks: 441,608
8. Elin Sandgren, UTK, 467,5 kg – Wilks: 438,328.
9. Sandra Hansson, GKK, 402,5 kg – Wilks: 432,285
10. Linnea Bruce, NAMK, 462,5 kg – Wilks: 422,309
11. Ronja Andersson, MAK, 382,5 kg – Wilks: 409,811

Herrar
1. Gustav Hedlund, ASK, 815 kg – Wilks: 513,287
2. Emil Norling, FysHuset, 850 kg – Wilks: 504,050
3. Jonathan Söderling, SöSK, 740 kg – Wilks: 490,842
4. Yulong Li, VAIS, 730 kg – Wilks: 472,091
5. Robin Larsson, BAK, 747,5 kg – Wilks: 466,515
6. Oliver Dahlkvist, HAKG, 745 kg – Wilks: 464,507
7. Robin Petersson, PP, 650 kg – Wilks: 462,735
8. Jens Sandbjer, LISS, 712,5 kg – Wilks: 461,344
9. Filip Näreskog, STAK, 690 kg – Wilks: 454,572
10. Jonas Gerdeman, OXAK, 740 kg – Wilks: 449,106
11. Hannes Levy, PP, 760 kg – Wilks: 447,108.
12. Carl Andersson, UTK, 570 kg – Wilks: 383,838

Komplett resultatlista från Tyngre PL Invitational 2019 hittar du här.

CROSSFIT – TYNGRE OPEN 2019

Damer
1. Carolina Hammartoft, Independen, 470 p
2. Anna Pekkari, Crossfit Solid Nyköping, 445 p
3. Jennifer Andersson, CrossFit Visby, 428 p
4. Mikaela Höglund, Atletverkstan, 408 p
5. Christine Andersson, CrossFit Trestad, 384 p
6. Linnéa Löfstrand, Blackbox Borlänge, 371 p
7. Josefine Johansson, Crossfit Solid Nyköping, 368 p
8. Carla Lind-Valdan, Danmark, 366 p
9. Erika Sjöberg, CrossFit Atum, 354 p
10. Lisa Radojewska, CrossFit Norrtälje, 353 p
10. Amanda Gustavsson, Atletverkstan, 353 p
10. Sofia Hallgren, AK Nilas, 353 p
13. Johanna Pettersson, Faxe Atletklubb, 352 p
14. Erin Hendry, Fit4life Sofo, 331 p
15. Alice Fagrell, CrossFit Göta, 319 p
16. Emily Claw, Fyshuset, 309 p
17. Josefin Heimer, Blackbox Leksand, 295 p.
18. Evina Güley Ucar, 285 p
19. Maja Nilsson, CrossFit Walleye, 271 p
19. Ida Larsson, 271 p
19. Matilda Lindén, Vici Athletics CrossFit, Kungsholmen, 271 p
19. Sara Haeger, 271 p
19. Louise Wahlgren, CrossFit Norrtälje, 271 p

Herrar
1. Johan Carlsson, Crossfit Kapacitet, 475 p
2. Jesper Blom, CrossFit Trestad, 407 p
3. Jimmy Nordström, Crossfit Kapacitet, 406 p
4. Oscar Carlstedt, Crossfit Kapacitet, 396 p
5. Oscar Ovegren, Atletverkstan, 393 p
6. Johan Thalberg, CrossFit Walleye, 378 p
7. Maik Wagner, CrossFit Highway, 375 p
8. Jonas Malmström, F4L CrossFit, 372 p
9. Felix Lorentzon, 365 p
10. Richard Robberts, 363 p
11. Fredrik Andersson, 361 p
12. Dijar Ismail, The Ranch, 355 p
13. Lucas Skog, 354 p
14. Simon Silén, CrossFit Enköping, 317 p
15. Jens Edström, Atletverkstan, 299 p
16. Alexander Edde, 281 p
17. Marcus Hansson, CrossFit Trestad, 277 p
17. Niklas Eriksson 277 p
17. Kristian Persson, 277 p
20. Henning_s.1 Setterberg, 275 p
21. Mattias Blomkvist, Styrka CrossFit, 271 p
22. Axel Löwenström, Calles Magasin, 265 p
23. Martin Sörman, CrossFit Unique, 259 p
24. Elias Lundell, Atletverkstan 237 p
25. Simon Casey, Boxen Katrineholm, 235 p
25. Robhin Karlsson, 235 p
25. Jakob Norman, 235 p
25. Jonas Ruthberg, CrossFit Astrum, 235 p
25. Niklas Björk, 235 p
25. Ola Hjelmar, CrossFit Solid, 235 p
25. Jonas Olsson, 235 p
25. Niklas Magnesved, Crossfit Kapacitet, 235 p
25. Edvin Lundell, 235 p
25. Simon Pettersson, Atletverkstan 235 p
25. Gustav Karlbom 235 p
25. Pontus Zigher 235 p
25. Jesper Jensen, 235 p
25. Christian Eriksson, Crossfit Solid Nyköping, 235 p

Master +37 Damer
1. Mikaela Kellner, CrossFit Nordic, 495 p
2. Sascha Andreasson Johannisson, CrossFit Gårda, 480 p
3. Jessica Larm, 450 p
3. Lisa Wieslander, 450 p
3. Maria Meckbach, CrossFit Solid, 450 p

Master +37 Herrar
1. David Santa Cruz Borgstrand, 500 p
2. Crippe Lilja, CrossFit Walleye, 445 p
3. Patrik Karlsson, 431 p
4. Kristofer Öhman, 409 p
5. Fredrik Darnelius, Crossfit Kapacitet, 398 p
6. Patrik Andersson, CrossFit Ängelholm, 388 p
7. Johan Resare, 385 p
8. Ali Vakili, CrossFit Gårda, 368 p
9. Anders Bülow, Balance Box Borlänge, 366 p
10 Oskar In de Betou, CrossFit Nordic, 351 p
11. Henrik Johansson, CrossFit Vanheim, 343 p
12. Daniel Ras, CrossFit Eken, 337 p
13. Johnny Hollén, Yesbox Falun, 329 p
13. Mikael Strömvall, CrossFit Nordic, 329 p
15. Roger Nilsson, Crossfit Gamlebyen, 303 p
16. Marcus Herou, Måndagsklubben CrossFit Falun, 295 p
16. Arvid Kjelleryd, 295 p 
16. Ted Svensson, Moove, 295 p
16. Mattias Gustafsson, The Nox Box Company, 295 p
16. Jimi Nielikäinen, Crossfit Solid Nyköping, 295 p

Master +43 Damer
1. Anna Lundin, 500 p
2. Charlotte Eriksson, 475 p
3. Camilla Ågren, CrossFit Highway, 450 p
4. Hanna Eksvärd, Vici Athletics CrossFit Kungsholmen, 425 p
4. Helena Gissle, CrossFit Unique, 425 p
4. Pernilla Sjöberg, 425 p
4. Linda Thorström, 425 p
4. Linda Örneblad, Crossfit Kapacitet, 425 p
4. Carina Hansson, Become an Athlete, 425 p

Master +43 Herrar
1. Peter Andersson, CrossFit Fabriken, 500 p
2. Cristian Carrasco, CrossFit Tegen, 460 p
3. Daniel Carlsson, CrossFit LBK, 431 p
4. Staffan Dykes, CrossFit Lund, 419 p
5. Daniel Lundberg, CrossFit Lund, 410 p
6. Pálmar Hreinsson, 407 p
7. Jaime Contreras, Måndagsklubben CrossFit Falun, 399 p
8. Fredrik Ericsson, Vagnhallen CrossFit, 394 p
9. Johan Lilljegren, CrossFit Gothenburg, 390
10. Henrik Resare, 345 p
10. Benny Åhlstedt, CrossFit Örebro, 345 p
10. Freddy Axelsson, CrossFit Norrköping, 345 p 
10. Lukas Bergwall, 345 p
10. Kristian Johnson 345 p
10. Esbjörn Jonsson, Crossfit NB – Nox Box, 345 p
10. Jonas Söderqvist, The Box Åkersberga, 345 p
10. Martin Ingerby, CrossFit Tegen, 345 p
10. Christer Johansson, 345 p
10. Karl Johan Ljungberg, Atletverkstan, 345 p

Kompletta resultatlistor från Tyngre Open 2019 hittar du här.

STRONGMAN – SVERIGES STARKASTE MAN 2019

1. Martin Forsmark, 53 p
2. Andreas Ståhlberg, 49,5 p
3. Johan Espenkrona, 39,5 p
4. Gustav Stonegård, 35,5 p
5. Nedzmin Ambeskovic, 33,5 p
6. Fredrik Johansson, 33,5 p
7. Marcus Yngvesson, 30 p
8. Cim Johansson, 26,5 p
9. Fredrik Svensson, 21 p
10. Johnny Hansson, 0 p

Kompletta resultatlistor från Sveriges Starkaste Man 2019 hittar du inom kort här.

Bilder från samtliga tävlingar, och lite till, hittar du här.