Proteinpudding choklad
Skippa Sockret
FRI FRAKT FRÅN 500 SEK
T-SHIRT PÅ KÖPET FRÅN 1 500 SEK
5000+ OMDÖMEN TRUSTPILOT
Adrian Valkeaoja
199 SEK
Lägsta priset de senaste 30 dagarna: 199 SEK
Just nu är denna produkt inte tillgänglig. Nedan kan du välja att få ett mejl när denna produkt är tillbaka i lager

Beskrivning
Adrian Valkeaoja ger dig som är PT, tränare eller tränande och som dras med skador eller smärta en föreläsningsserie som ger dig grunderna i rehabkunskap!
Rehabkunskap för PTs och Tränare med Adrian Valkeaoja. Adrian är legitimerad sjukgymnast, personlig tränare och studerar vidare till läkare. Han brinner för att sprida kunskap om smärta, smärtlindring, rehab och träning och gör det som föreläsare och medlem i Team Tyngre Rehab.
I den här föreläsningsserien, Rehabkunskap för PTs och Tränare, hittar du ett antal videos med grunderna i rehabkunskap: en hel del om smärta, smärtans effekter på rörelse och träning, variabler i träningen, grunderna i rehabilitering, målsättning och mycket mer! Fokus ligger på att göra komplexa ämnen enklare för dig att förstå och att ge dig praktiska tips för att bättre kunna handskas med smärta och rehab.
Föreläsningsserien är till för dig som är PT, pluggar till PT, eller som är tränare och som vill hjälpa dina klienter eller idrottare att lyckas med sin rehab, men också för dig som är aktiv själv och som dras med skador och smärta.
Observera att detta en digital fil som levereras i din orderbekräftelse. Filen finns även att hitta efter genomförd beställning under "Mitt Konto" som inloggad.
Receptidéer
Liknande produkter
Senaste artiklarna
Hantelpress – Teknik, utförande och varför du bör köra den
Hantelpress är en klassisk bröstövning som utmanar stabilitet och kontroll, och ger dig chansen att bygga både styrka och teknik som gynnar din bänkpress.
Tyngre
24 okt. 2025
Proteinpudding – enkelt recept på kaseinpudding
Gör din egen proteinpudding med kasein – ett snabbt, proteinrikt och mättande mellanmål som passar perfekt efter träning eller som nyttigt kvällsmål.
Viktor Söder
23 okt. 2025
Tips och trix på gymmet- hanledssmärta
Här får du veta varför handledssmärtan uppstår, hur du undviker den och vad du kan göra om den redan slagit till.
Daniel Andréasson
23 okt. 2025
Tips och trix på gymmet – Ryggsmärta
I den här artikelserien går jag igenom några av de vanligaste smärtproblemen som hindrar framfarten på gymmet och hur man kan lösa dessa med några enkla tips och trix. Häng med!
Daniel Andréasson
10 okt. 2025
Lidingöloppet – Klassikerns Avslut
Lidingöloppet, detta anrika 30 km långa lopp i Stockholm som gått varje år sedan 1965 och är världens största terränglopp (är inte Wikipedia fantastiskt som kan förse oss med sådan här information?). Detta loppet går alltså inte att jämföra med 30 km på plan asfalt. Totalt är det en stigning på 522 meter och den stora snackisen är den fruktade backen vid namn Abborrbacken.
Daniel Dalerhult
30 sep. 2025