Proteinrik citronkladdkaka utan tillsatt socker
Sandra Gröndahl
FRI FRAKT FRÅN 500 SEK
T-SHIRT PÅ KÖPET FRÅN 1 500 SEK
5000+ OMDÖMEN TRUSTPILOT
500ml
22 SEK
Lägsta priset de senaste 30 dagarna: 22 SEK
Vitamin Well Zero Lemon 500ml
Läs 1 omdömen

Beskrivning
Vitamin Well Zero Lemon – en sockerfri törstsläckare med uppfriskande citronsmak. Med vitaminer som B6, niacin och biotin för att stödja normal mental prestation och nervsystemets funktion. Perfekt för varma sommardagar – utan socker, full av smak.
Vitamin Well Zero Lemon är det senaste tillskottet i den populära Vitamin Well Zero-serien – en serie sockerfria drycker som snabbt blivit ett självklart val för medvetna konsumenter. Den nya smaken bjuder på en djup och frisk citruston, helt utan socker eller konserveringsmedel, och är framtagen för att ge en somrig känsla året runt.
Drycken innehåller utvalda vitaminer som B6, niacin och biotin, vilka alla bidrar till normal psykologisk funktion och nervsystemets normala funktion. Dessutom innehåller den pantotensyra som stödjer normal mental prestation.
Vitamin Well Zero Lemon är en fräsch och funktionell dryck som för tankarna till soliga sommardagar – oavsett årstid.
Produktinformation
| Näringsvärde | Per 100 g | NRV (%) | Per portion (500 ml) | NRV (%) |
|---|---|---|---|---|
| Energi | 6 kJ / 1 kcal | - | 29 kJ / 7 kcal | - |
| Fett | 0 g | - | 0 g | - |
| varav mättat fett | 0 g | - | 0 g | - |
| Kolhydrater | 1,4 g | - | 6,9 g | - |
| varav sockerarter | 0 g | - | 0 g | - |
| Protein | 0 g | - | 0 g | - |
| Salt | 0,02 g | - | 0,09 g | - |
| Vitamin B6 | 0,28 mg | 20% | 1,4 mg | 100% |
| Biotin | 5,0 µg | 10% | 25 µg | 50% |
| Vitamin D | 0,80 µg | 16% | 4,0 µg | 80% |
| Niacin | 1,6 mg | 10% | 8,0 mg | 50% |
| Vitamin B12 | 0,25 µg | 10% | 1,25 µg | 50% |
| Pantotensyra | 0,48 mg | 8% | 2,4 mg | 40% |
| Vitamin E | 1,4 mg | 12% | 7,0 mg | 58% |
Ingredienser
Vatten, surhetsreglerande medel (citronsyra, natriumcitrat), vitaminer (D3, E, niacin, B6, B12, biotin, pantotensyra), smakförstärkare (erytritol), grönt te-extrakt, aromer, sötningsmedel (acesulfam K, sukralos), färgande livsmedel (koncentrat av äpple, safflor, citron).
Receptidéer
Liknande produkter
Senaste artiklarna
Den stora guiden till en svensk klassiker
Att göra En Svensk Klassiker är en resa genom fyra ikoniska lopp – fylld av svett, slit, skratt och stolthet – och här guidar Daniel Dalerhult dig genom allt från träning och utrustning till kostnader och lärdomar längs vägen.
Daniel Dalerhult
5 nov. 2025
Hantelpress – Teknik, utförande och varför du bör köra den!
Hantelpress är en klassisk bröstövning som utmanar stabilitet och kontroll, och ger dig chansen att bygga både styrka och teknik som gynnar din bänkpress.
Tyngre
24 okt. 2025
Proteinpudding – enkelt recept på kaseinpudding
Gör din egen proteinpudding med kasein – ett snabbt, proteinrikt och mättande mellanmål som passar perfekt efter träning eller som nyttigt kvällsmål.
Viktor Söder
23 okt. 2025
Tips och trix på gymmet- hanledssmärta
Här får du veta varför handledssmärtan uppstår, hur du undviker den och vad du kan göra om den redan slagit till.
Daniel Andréasson
23 okt. 2025