Proteinrika pistagepraliner utan tillsatt socker
Sandra Gröndahl
FRI FRAKT FRÅN 500 SEK
T-SHIRT PÅ KÖPET FRÅN 1 500 SEK
5000+ OMDÖMEN TRUSTPILOT
500ml
22 SEK
Lägsta priset de senaste 30 dagarna: 22 SEK
Vitamin Well Zero Pineapple 500 ml
Slutsåld
Just nu är denna produkt inte tillgänglig. Nedan kan du välja att få ett mejl när denna produkt är tillbaka i lager
Beskrivning
Vitamin Well Zero Pineapple kombinerar ananasens sötma, med de djupa tonerna från grape, och är ett smakmässigt bevis på att ett plus ett kan vara lika med tre!
Innehåller biotin, selen och niacin, och är dessutom sockerfri.
Produktinformation
Näringsvärde | Per 100 ml | Per Portion (500 ml) |
---|---|---|
Energi | 4 kJ/1 kcal | 21 kJ/5 kcal |
Fett | 0 g | 0 g |
varav mättat fett | 0 g | 0 g |
Kolhydrat | 1,3 g | 6,3 g |
varav sockerarter | 0 g | 0 g |
varav polyoler | 1,2 g | 6.0 g |
Protein | 0 g | 0 g |
Salt | 0,01 g | 0,06 g |
Vitaminer & mineraler | Per Portion | NRV (%) |
Biotin | 25 µg | 50%* |
Folsyra | 200 µg | 100%* |
Magnesium | 56,3 µg | 15%* |
Niacin | 8,0 mg | 50%* |
Pantotensyra | 2,4 mg | 40%* |
Selen | 25 µg | 45%* |
Vitamin B12 | 1,25 µg | 50%* |
Vitamin D | 7,5 µg | 150%* |
Vitamin E | 7,2 µg | 60% |
Ingredienser
Vatten, smakförstärkare (erytritol), surhetsreglerande medel (citronsyra, natriumcitrat), vitaminer (D3, E, niacin, folsyra, B12, biotin, pantotensyra), mineraler (magnesium, selen), aromer, svartvinbärsextrakt, sötningsmedel (acesulfam K, sukralos), färgande livsmedel (koncentrat av äpple, safflor, citron).
Vitamin- och mineralberikad sockerfri dryck utan kolsyra. Med smak av ananas och grapefrukt. Innehåller sötningsmedel. Vitamin Well Zero Pineapple innehåller vitamin D och magnesium som bidrar till att bibehålla normal benstomme, samt selen och biotin som hjälper till att bibehålla normalt hår. Dessutom innehåller den niacin, som tillsammans med biotin hjälper till att bibehålla normal hud. Öppnad flaska bör konsumeras under dagen. Kan förvaras i rumstemperatur, men ej i direkt solljus.
Allergi
Innehåller inga spår av allergener.
Receptidéer
Liknande produkter
Senaste artiklarna
Tips och trix på gymmet – Ryggsmärta
I den här artikelserien går jag igenom några av de vanligaste smärtproblemen som hindrar framfarten på gymmet och hur man kan lösa dessa med några enkla tips och trix. Häng med!
Daniel Andréasson
10 okt. 2025
Lidingöloppet – Klassikerns Avslut
Lidingöloppet, detta anrika 30 km långa lopp i Stockholm som gått varje år sedan 1965 och är världens största terränglopp (är inte Wikipedia fantastiskt som kan förse oss med sådan här information?). Detta loppet går alltså inte att jämföra med 30 km på plan asfalt. Totalt är det en stigning på 522 meter och den stora snackisen är den fruktade backen vid namn Abborrbacken.
Daniel Dalerhult
30 sep. 2025
Protein – Kroppens byggstenar
Protein är ett omtalat näringsämne, särskilt när det kommer till träning och träningsresultat. Men vad är egentligen protein? Och hur mycket behöver vi?
Lova Molin
29 sep. 2025
Kreatin för kvinnor – allt du behöver veta
Kreatin är ett av de mest beprövade kosttillskotten för styrketräning. Men fungerar det lika bra för kvinnor som för män – och hur ska det egentligen doseras?
Viktor Söder
24 sep. 2025