Kasein Mjölkchoklad med havssalt
750g
750g
Vi har experimenterat länge för att hitta den ultimata kolasmaken, och nu är vi äntligen i mål! Vår Gräddkola tar dig tillbaka till svunna tider då man fortfarande kokade ihop sina egna kolor med ljuvliga undertoner av både grädde och smör!
Utmaningen när man ska ta fram en riktigt bra smak är att den ska leverera en smakexplosion redan från första kontakten med tungan, utan att bli övermäktig i längden. Och med Kasein med smak av Gräddkola tycker vi verkligen att vi har lyckats!
När du smakar på Kasein Gräddkola kommer du känna en ljuvligt söt smak av kola, med undertoner av både smör och grädde – men samtidigt blir den inte sliskig eller kvalmig i längden. Den här gräddkolan är något utöver det vanliga: Gillar du kola vågar vi lova att du kommer att älska den här!
Gräddkolan finns naturligtvis som vassle också!
Mjölkproteinkoncentrat 92% (ca 80% micellärt kasein och 20% vassleprotein), arom, färgämne (E150c), salt, emulgeringsmedel (E322), naturlig arom, sötningsmedel (E951, E950), laktasenzym.
Innehåller aspartam (en källa till fenylalanin)
Innehåller: mjölkprotein, och laktos*
*Tyngre kasein innehåller laktasenzym som spjälkar laktosen när det kommer i kontakt med vätska.
Låt stå i några minuter för maximal effekt.
750 gram, vilket motsvarar ca 21 portioner. Skopa medföljer inte.
Pudding: Blanda 1 dl pulver (ca 35 g) med ca 1,5 dl kallt vatten eller mjölk. Anpassa mängden vätska efter önskad konsistens. Shake: Blanda 1 dl pulver (ca 35 g) med 3 dl kallt vatten eller mjölk.
Förvaras torrt i rumstemperatur.
Konsumentkontakt: konsument@tyngredistribution.se - www.tyngre.se
Blandad i Sverige för Tyngre Distribution AB

Lägsta priset de senaste 30 dagarna: 299 SEK
Skickas vanligtvis inom 24 timmar
Hemlevernas med Airmee
Fri frakt från 500 kr
750g
750g
750g
750g
750g
750g