Proteinrik smoothiebowl med banan, mango- och drakfrukt
Memysmoothiesandlife
FRI FRAKT FRÅN 500 SEK
T-SHIRT PÅ KÖPET FRÅN 1 500 SEK
5000+ OMDÖMEN TRUSTPILOT
40g
20 SEK
20 SEK
Läs 2 omdömen
Beskrivning
100% frukt, 100% gott och och laddad med naturliga nyttigheter. Smilings torkade frukt är förädlad och packad i en fabrik som enbart jobbar med frukt. Därmed helt fri från nötter, gluten, laktos, soja och andra allergener.
Smiling Fruktbollar Mango/Passion är 100 % frukt, 100 % gott och och laddad med naturliga nyttigheter. Råvaran växer, skördas och förädlas (blir till fruktbollar) i Ghana. Sedan tar vi dem på båt direkt upp till Sverige utan omvägar. Det är inte bara skonsamt för miljön utan skapar också mesta möjliga utveckling lokalt i Ghana. Heja dig som väljer Fruktbollar Mango/Passion från Smiling!
Produktinformation
Näringsvärde | Per 100g |
---|---|
Energi | 1318 kJ/312 kcal |
Fett | 1,0 g |
varav mättat fett | 0,4 g |
Kolhydrat | 69 g |
varav sockerarter | 62 g |
Protein | 2,2 g |
Salt | 0,5 g |
Ingredienser
Torkad mango (95%), passionsfrukt (5%), SULFIT.
Innehåll: 40g Förvaras torrt och svalt. Mangon är Fairtrade certifierad, handlad, auditerad och inköpt av Fairtrade producenter, totalt 95%, odlad och packad i Ghana.
Allergi
Innehåller inga spår av allergener. Smilings torkade frukt är förädlad och packad i en fabrik som enbart jobbar med frukt. Därmed helt fri från nötter, gluten, laktos, soja och andra allergener.
Recept idéer
Senaste artiklarna
Louie Simmons – Styrkelyftaren
Louie Simmons var mycket, men den här texten är en sammanfattning av hans styrkelyftande från början till slut, av Josef Eriksson.
Josef Eriksson
31 mars 2025
Spring för Livet, nu på tyngre.se
Spring för Livet är löparpodden som drivs av Majken Skärvad och Olivia Lindh. Här följer en intervju med värdarna!
Viktor Söder
14 mars 2025
Hur påverkas träningseffekten från gymmet av en fylla?
Hur påverkas träningseffekten från gymmet av en fylla? Jacob Gudiol reder här ut denna viktiga fråga!
Jacob Gudiol
11 feb. 2025
Prestigelös löpning
Det har gått mode i att springa. Det känns som att det gör det med jämna mellanrum, att det liksom blir trendigt med löpartights och Göteborgsvarvet så där var femte år ungefär.
Sofie Möller
4 feb. 2025